Inauguracja Kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom w Gminnym Żłobku nr 1 "Zaczarowany Ogród" w Ruścu przez Wójta Gminy Nadarzyn Dariusza Zwolińskiego

Dnia 09 X 2018 ( wtorek ) w Gminnym Żłobku Nr 1 „Zaczarowany Ogród” w Ruścu nastąpiła uroczysta inauguracja Kampanii „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” z udziałem Wójta Gminy Nadarzyn Dariusza Zwolińskiego.

Celem Ogólnopolskiej Kampanii CPCD jest promowanie czytania dzieciom jako środka wychowawczego.

Dzięki codziennemu czytaniu następuje budowanie silnej więzi rodzica z dzieckiem i zaspakajanie potrzeby bezpieczeństwa. Czytanie sprzyja rozwojowi empatii, rozwija umiejętności językowych i komunikacyjne, pobudza rozwój wyobraźni, sprzyja poszerzeniu wiedzy i uczy myślenia.

Wójt Dariusz Zwoliński przeczytał dzieciom legendę „O smoku Wawelskim”, która jest nie tylko bardzo lubiana przez dzieci ale i przedstawia rys historyczno- kulturalny jednego z najpiękniejszych miast Polski – Krakowa. Dzieci nawiązały z Gościem dobry kontakt i słuchały opowieści z zainteresowaniem.

Na koniec w ramach podziękowania Pani Dyrektor Marta Jędrzejewska wręczyła Wójtowi Dariuszowi Zwolińskiemu Dyplom Za Aktywny Udział w Kampanii licząc, że czytał dla dzieci nie po raz ostatni.