Programy Profilaktyczno- Edukacyjne

W trosce o zdrowy i prawidłowy rozwój dzieci

Gminny Żłobek Nr 1 „Zaczarowany Ogród” w Ruścu

przystąpił do programów

profilaktyczno-edukacyjnych:

Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, kształtowanie właściwych postaw proekologicznych, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!”  - prowadzony przez Żywiec Zdrój  przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Celem programu jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska oraz kształtowanie pozytywnych nawyków żywieniowych.

Program edukacyjno-profilaktyczny „Zdrowo Jemy, zdrowo rośniemy” –współtworzony przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego, Fundację Nutricia, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytut Matki i Dziecka oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Celem programu jest wzrost świadomości na temat roli żywienia we wczesnym okresie życia wśród pracowników żłobków i przedszkoli oraz rodziców, promowanie zrównoważonej diety oraz kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych.

Ogólnopolska Kampania „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” prowadzona przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” (do roku 2005 działającą jako: Fundacja „ABCXXI – Program Zdrowia Emocjonalnego”), mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Patroni Kampanii: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Polski Komitet Olimpijski

Celem projektu jest dostarczenie dzieciom żłobkowym, oraz ich wychowawcom, rodzicom narzędzi i inspiracji, które będą zachętą do wielozmysłowego poznawania i odkrywania świata oraz wpłyną na harmonijną pracę układu nerwowego dzieci.